Ugnė Juodytė

Ugnė Juodytė


Iš karto po mokyklos baigimo įstojau į psichologijos studijas ir nuo 2005 metų mokausi ir dirbu šioje srityje. Pabaigiau oficialiąsias studijas: bakalauro, magistro. 2013 metais Baltijos koučingo centre įgijau koučingo specialistui reikalingas kompetencijas (ICF), trečius metus mokausi Geštalt psichoterapijos (pabaigtos 268 valandos). Nuo 2013 metų Mykolo Romerio universitete dirbu su Lietuvos ir užsienio studentais. Septynerius metus dirbau organizacijoje, kuri labai profesionaliai dirba su darbuotojų ugdymu ir taiko pačias geriausias praktikas tam, kad jos žmonės augtų. Tai buvo labai intensyvus mano pačios mokymosi etapas ir galimybė išbandyti/ prisidėti/ kurti sistemas, padedančias organizacijos žmonėms kurti daugiau vertės.


Prieš metus laiko gyvenime atsirado galimybė išvykti ir pagyventi kitoje šalyje. Išvykdama iš Lietuvos buvau nusprendusi, kad tai mokymosi kelionė, bet nei ko mokysiuosi, nei kokia forma nežinojau. Kaip nusprendžiau taip ir atsitiko. Pirmo mėnesio atradimas buvo tai, kad esu ne tik tai, ką dirbu. Teko iš naujo atsakyti sau į klausimą – o kas ta Ugnė? Visas kitas laikas buvo mokymasis naujai būti su savo žmogumi. Patikėkite – santykiai keičiasi kardinaliai, kai fokusas nukrypsta nuo karjeros link šeimos.

Tai laikas, kai pasitvirtinau, jog žmogus žmogui yra žmogus. Turėjau nepaprastai įdomias diskusijas su skirtingų tautybių žmonėmis. Temos varijavo nuo santykių iki politikos – ir koks margas pasaulis, kiek skirtingų patirčių ir nuomonių – norisi išgirsti, priimti, suprasti.

O viena pamatinių pamokų – efektyvumas. Būdama Lietuvoje buvau labai produktyvi, nes visos veikos man teikė džiaugsmo, bet tokio efektyvumo, vertės kūrimo, kokio norėjau – nepasiekdavau. Pasirodo – tereikėjo tapti mažiau produktyvia. Ir viskas dėliojasi į savas vietas.

Receptas: atlik mažiau veiksmų ir tik tuos, kurie kuria didžiausią vertę!Pasidariau ilgą pauzę nuo visų man įprastų veiklų ir santykių su žmonėmis. Pauzė truko 6 mėnesius. Ir su dideliu energijos kiekiu grįžau į Lietuvą.

Dabar visų pirma esu laiminga moteris!Ir jaučiu džiaugsmą kurdama Moterų bendruomenę, kurios tikslas – paskatinti moterį pasiimti atsakomybę į savo rankas ir jei netenkina dabartinė veiklos kryptis ar pozicija – ją keisti.

Virš 10 metų dirbdama ugdymo(si) srityje sukaupiau patirtį apie tai, kaip žmonės eina link pokyčių, priima sprendimus, keičiasi ir mokosi. Pati išgyvenau stiprių pokyčių procesą, tad suprantu, kiek abejonių, nerimo, džiaugsmo jame gali būti. Kiekvienas žmogus pats gali visa tai daryti, bet su pagalba pokyčiai vyksta daug greičiau ir paprasčiau. Tai kaip vaikščiojimas su profesionaliu gidu po naują miestą: gidas jums gali sutaupyti daug laiko ir padėti aplankyti vietas, kurios yra įdomiausios, gali nuvesti trumpiausiu keliu. Arba parodyti erdves, apie kurias vieni net nebūtumėte sužinoję, nes jis tuos kelius jau praėjęs arba skyrė daug laiko ir energijos informacijos sužinojimui. Taip gimė ir projektas “Galimybių akademija”.