Naujiena

Gyvenimo balanso ratas pagal Paul J. MeyerGyvenimo balanso ratas pagal Paul J. Meyer
03 / 27

Pažvelkite realybei į akis!


Ši metodika yra viena plačiausiai naudojamų tikslų nustatymui. Ji vizualiai ir aiškiai parodo, kokia situacija yra įvairiose Jūsų gyvenimo srityse, leidžia įsivertinti lūkesčius ir paprastai nusimatyti konkrečius veiksmus, kuriuos reikia atlikti. Metodas leidžia sumažinti nerimo, streso lygį. Jausti laimės pojūtį, kai pasiekiamas tikslas ar atliekama užduotis. Išsigryninti prioritetus. Užduotis:

 • Nusipieškite ant lapo didelį ratą ir padalinkite jį į 10 dalių, kaip pavyzdyje. Pavyzdys:
 1. A – Pinigai
 2. B – Sąmoningumas
 3. C – Hobiai
 4. D – Draugės
 5. E – Santykiai su vaikais
 6. F – Santykiai su vyru
 7. G – Mityba
 8. H – Dvasingumas
 9. I – Sveikata
 10. J – Darbas
 11. K – Šeima
 • Suteikite kiekvienai gyvenimo balanso rato skilčiai pavadinimą. Pavyzdžiui: sveikata, šeima, vaikai, santykiai su bendradarbiais, darbas, hobiai, dvasingumas, sąmoningumas, asmeninis augimas, pinigai ir pan.
 • Kiekviena skiltis turi 10 balų vertinimo skalę. 0, esantis rato viduryje reiškia vertinimą – blogiau nebūna. 10, esantis ties rato išore – geriau nebūna. Įvertinkite dabartinę situaciją ir skirkite balą kiekvienai iš savo įvardintų sričių, spalvotu pieštuku pažymint ribą.
 • Dabar kitos spalvos pieštuku įsivertinkite norimą situaciją. Kiekvieną skiltį įvertinkite balais, koks būtų Jūsų siektinas rezultatas.
 • Kai atlikote šią užduotį atsakykite sau į klausimus: a) Kaip vertinate tai, ką nupiešėte – tai gražus apskritimas, snaigė ar neaiškios formos detalė? b) Kaip manote, kuriose skiltyse – srityse labiausiai reikia pokyčių? c) Kurią sritį noriu koreguoti pirmiausiai?
 • Išsirinkite vieną sritį su kuria dirbsite ateinantį mėnesį (pavyzdžiui karjera ar bet kuri kita, kuri Jums šiuo metu aktuali).

Jeigu Jūsų Gyvenimo balanso rato darbo/karjeros/veiklos skalė yra Jūsų netenkinančioje situacijoje – laikas pasiruošti pokyčiui. Vienas iš būdų pokytį atlikti – imtis kūrybos svajonių verslo pradžios kūrimui.

Kaip paversti mylimą veiklą verslu, kviečiame susipažinti čia.